اخبار و مقالات

نکات لازم و راهنمایی  برای خرید کالسکه برای سیسمونی 

نکات لازم و راهنمایی  برای خرید کالسکه برای سیسمونی 

یکی از موارد مهمی که هنگام تهیه سیسمونی ذهن خانواده را به خود مشغول می‌کند، وسیله‌ای برای حمل و نقل نوزاد است. این دغدغه معمولا از هنگام تولد با وسیله‌ای به نام کریر شروع شده و در نهایت پس از مدتی به کالسکه ختم خواهد شد.

 نکات ایمنی و راهنمای برای  خرید کالسکه برای سیسمونی

لوازم حمل و نقل نوزاد در سیسمونی  عبارتند از کریر، آغوشی، صندلی خودرو و کالسکه که هرکدام از این لوازم کاربرد خاصی داشته و برای دوره‌ای مورد استفاده خواهند بود. این درحالی است که هرگز فراموش نکنید هیچ‌یک از این لوازم را دست دوم  نخرید، چون نه تنها سلامت دلبندتان را به خطر می‌اندازید، بلکه برای خودتان نیز دردسری بزرگ ایجاد کرده‌اید.

کریر یا سبد حمل نوزاد در سیسمونی

این وسیله جزو‌ اولین وسایلی است که در سیسمونی  نوزاد و والدین به آن احتیاج دارند و آرامش کودک و آسایش والدین تا حدی به این وسیله بستگی خواهد داشت از این رو برای انتخاب آن در لوازم سیسمونی  باید دقت کامل داشته باشیم تا مبادا از خرید خود پشیمان شویم.پس به این نکات توجه کنید.

 

1 ـ استاندارد را جدی بگیرید؛ اگرچه وظیفه اصلی این وسیله ایجاد شرایط مساعد برای حمل و نقل کودک است و بسیاری از والدین امروزی برای جابه‌جایی نوزاد هنگام خروج از منزل از آن استفاده می‌کنند، اما کریر علاوه بر ایجاد آسایش برای کودک و والدین قرار است محافظی بسیار مطمئن برای دلبند شما باشد، پس بجاست قبل از انتخاب مدل مورد نظرتان به علائم استاندارد که معمولا از سوی شرکت‌های سازنده برای لوازم حمل و نقل کودک استفاده می‌شود توجه ویژه داشته باشید. این ویژگی معمولا با حرف E روی جعبه کریر منعکس می‌شود.

 

2 ـ به وزن کریر دقت کنید؛ همان‌طور که از نام این وسیله پیداست قرار است والدین برای جابه‌جایی و حمل و نقل کودک از آن استفاده کنند؛ بنابراین لازم است نسبت به وزن وسیله خوب دقت شود، چون اگر مادر یا پدر به تنهایی قصد جابه‌جایی کودک را داشته باشند با توجه به این‌که یک ساک همراه کودک نیز باید با خود حمل کنند ممکن است وزن کریر برایشان دردسر ساز باشد و باعث خستگی و در نهایت کنار گذاشتن آن شود.

 

3 ـ چند کاره‌های محبوب؛ با توجه به افزایش تقاضای استفاده از کریر و البته زندگی ماشینی امروز، بیشتر سازندگان به فکر تولید وسیله‌ای چندکاره در این زمینه افتادند که درواقع علاوه بر این که مسئولیت حمل و محافظت نوزاد خارج از منزل را برعهده دارد هنگام استفاده از خودرو نیز می‌تواند با استفاده از تجهیزات اضافه‌ای که در آن تعبیه شده به صندلی خودرو تبدیل شود. بنابراین بهتر است هنگام خرید سیسمونی  این موضوع را خوب مورد بررسی قرار دهیم. هرچند ممکن است قیمت بیشتری بپردازیم. اما فراموش نکنید اگر قصد خرید این وسیله را دارید باید به محافظ‌های آن خوب دقت کنید که عبارتند از محافظ‌های سر و گردن و بندهای نگهدارنده، چون هنگام استفاده آن به صورت صندلی خودرو به این موارد نیاز خواهید داشت. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید کریر را تا زمانی که فرزند شما حدود 10 کیلوگرم وزن گرفته می‌توانید به عنوان صندلی خودرو استفاده کنید و پس از آن باید به دنبال صندلی خودرو مناسب اندازه کودک باشید.

 

4 ـ در انتخاب دسته کریر دقت کنید؛ کریر برای حمل نوزاد ساخته شده است، بنابراین وزن کل این وسیله همراه با نوزاد بر دستان والدین خواهد بود پس طراحی و مواد سازنده دسته کریر یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب آن برای شماست. امروزه کریرهایی که دارای دسته‌های پارچه‌ای است با توجه به امتیاز راحتی بیشتر تقاضای مشتریان را به خود اختصاص داده‌اند، گرچه کمی قیمت بالاتری نسبت به کریرهایی با دسته پلاستیک دارند؛ اما امتیاز حمل و نقل آسان این مشکل را کاملا برطرف کرده است.

 

صندلی خودرو  در سیسمونی

اگر خودرو شخصی دارید، صندلی کودک جزو ملزومات بسیار اساسی دلبند شماست که باید در خرید آن خوب دقت کنید، چون با توجه به بررسی‌های انجام شده هنگام بروز سوانح رانندگی، کودکان 70 درصد بیش از بزرگسالان درخطر آسیب خواهند بود. بنابراین نسبت به خرید این وسیله کاملا با وسواس اقدام کرده و به علامت یونیورسال که نشاندهنده مناسب بودن صندلی برای تمام خودرو‌هاست دقت کنید.

یکی از اصلی‌ترین وظایف صندلی خودرو، حفظ سلامت کودکان هنگام رانندگی یا بروز سوانح است، بنابراین درباره استانداردها و تست‌های انجام شده روی آن خوب دقت کنید و به علامت‌های موجود روی کارت الصاقی به آن توجه ویژه داشته باشید. به خاطر بسپارید ارزان خریدن هنر نیست بلکه درست و منطقی خرید کردن مهم است.

دراین چارچوب، مهم‌ترین موضوع هنگام خریدن صندلی خودرو در سیسمونی  برای کودکان، ایمنی آنهاست که باید بندهای نگهدارنده دقیقا درست نصب شده باشد و محافظ سر و گردن کودک در این وسیله وجود داشته باشد. توصیه کارشناسان در باره صندلی خودرو این است که در صورت بروز حادثه حتی اگر هیچ صدمه‌ای به صندلی کودک وارد نشده باشد نسبت به تعویض آن اقدام کنید چون ممکن است تغییر حالتی هرچند کوچک بدون جلب نظر شما در حادثه بعدی کارایی صندلی خودرو دلبندتان را کم کند. همچنین یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای والدین درخرید این وسیله اهمیت دارد، تعیین اندازه صندلی خودرو مناسب برای کودک است. این موضوع هم با استفاده از استانداردها و نشانه‌هایی خاص درنظر گرفته شده است. مثلا برای هنگام تولد گروه O مثبت اختصاص داده شده و به ترتیب برای بالاتر از آن 01 و 02 تعیین شده است که در نهایت تا وزنی معادل 13 گیلوگرم را پشتیبانی خواهد کرد.

 

کالسکه در لوازم سیسمونی

 

کالسکه یکی از اقلام سیسمونی است که معمولا تا حدود پنج سالگی کودک مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اگر اهل گشت و گذار و خیابانگردی هستید بسیار برای شما مفید خواهد بود، اما فراموش نکنید کالسکه فقط یک محفظه با سه یا چهار چرخ نیست.چون علاوه بر آسایش کودک، شما به عنوان نیروی محرکه آن نیز باید در آرامش و آسایش کامل باشید تا از استفاده کردن آن لذت کافی ببرید. بنابراین در انتخاب این وسیله برای سیسمونی  باید دقت کافی داشته باشیم.

به طور کلی کالسکه به سه نوع ورزشی، سنتی و مسافرتی تقسیم بندی می‌شود که هرکدام دارای ویژگی خاص با کاربردی متفاوت هستند.

با این حال برای انتخاب مناسب کالسکه به برخی موارد که به آنها اشاره می‌کنیم توجه داشته باشید:

1 ـ قابلیت تنظیم زاویه کفی کالسکه تا 180 درجه

2 ـ قابلیت اهرم شدن برای عبور از فضاهای کوچک

3 ـ قابلیت تاشدن کالسکه برای قرار گرفتن در فضاهای محدود مثل صندوق عقب خودرو یا انباری

4 ـ وزن سبک درمقابل استحکام بالا که به همین دلیل نمونه‌های آلومینیومی جزو محبوب‌ترین‌هاست.

5 ـ قابلیت تنظیم ارتفاع برای والدین با قدی متفاوت

6 ـ داشتن سبد یا محفظه خرید

7 ـ سیستم مناسب و قابل اطمینان ترمز

8 ـ ضد حساسیت بودن مواد استفاده شده در بدنه و کفی کالسکه

9 ـ دارا بودن دسته‌های ارگونومیک

10 ـ کمربند قابل اطمینان داخلی برای حفاظت از کودک.

آخرین مقالات