اخبار و مقالات

نکات ضروری برای خرید لوازم سیسمونی

بچه دار شدن یکی از مراحل مهم در زندگی اغلب زن و شوهرها است و شاید یکی از دلایل و اهداف ازدواج را بتوان بچه دار شدن دانست. این حس زیبا که با مادر شدن زن و پدر شدن مرد همراه است نیازمند بسترسازی است؛ هم بسترسازی و آمادگی روحی و روانی و هم بسترسازی و آمادگی محیطی برای پرورش نوزاد. یکی از زیباترین کارهایی که والدین قبل از تولد نوزاد انجام می دهند خرید سیسمونی نوزاد است که ما در این مطلب برای مادران عزیز که قصد دارند تا بهترین سیسمونی نوزاد را برای فرزند خود تهیه کنند،  به ذکر نکات مهم در این کار پرداخته ایم تا از صرف هزینه های خرید سیسمونی نوزاد که ضروری نیستند، اجتناب شود و وسایل غیر ضروری سیسمونی خریداری نشود.

مهمترین اشتباهی که مادران باردار در زمان تهیه وسایل سیسمونی نوزاد خود مرتکب آنها می شوند، آن است که فکر می کنند با صرف هزینه های گزاف به هدف خود که داشتن شیک ترین و بهترین سیسمونی نوزاد است، می رسند. اما این بزرگترین اشتباه ک  مادر است. و یا اینکه برخی از روی چشم و هم چشمی وسایلی را تهیه می کنند که اصلا ضرورتی ندارند و پیشنهاد می کنیم در این مورد از کسانی که به تازگی مادر شده اند و برای فرزندشان سیسمونی تهیه کرده اند، مشورت بگیرد. یقینا هم در مورد هزینه ها برآوردی خواهید داشت و هم اینکه از تهیه وسایل غیر ضروری معاف می شوید. باید بدانید بسیاری از وسایل سیسمونی کودک حتی ممکن است یکبار هم مورد استفاده قرار نگیرند.

چند نکته در مورد لیست سیسمونی نوزاد:

اگر نوزاد در فصل سرما به دنیا می‌آید، لباس‌های گرم مانند شال و کلاه، ژاکـت، جلیقه و لباس گرم را فراموش نکنید.

با توجه به این‌که تا قبل از زایمان نمی‌دانید که دقیقاً چه فرزندتان چه وزن و اندازه‌ای دارد لذا بهتر است هنگام خرید بر اساس لیست سیسمونی لباس‌های صفر یا کوچک‌تر را به تعداد کم تهیه کنید.

 تعداد لباس و اینکه تا چه سنی بخواهید از قبل برایش لباس بخرید به بودجه اولیه شما بستگی دارد اما بهتر است خیلی آینده‌نگری نکنید و برای هر سن بیشتر از یکدست لباس نخرید.

حواستان باشد جنس لباس‌های سیسمونی حتماً نخی و از الیاف طبیعی باشد که برای فرزند‌تان حساسیت و آلرژی ایجاد نکند.

در مورد خرید وسایل تغذیه هم چون هنوز منبع غذای نوزاد مشخص نیست (شیر مادر یا شیر خشک) بهتر است از همان ابتدا همه وسایل سیسمونی کامل خریده شوند.

آخرین مقالات