اخبار و مقالات

نکاتی ضروری برای انتخاب سیسمونی نوزاد :

 

نکاتی ضروری برای انتخاب سیسمونی نوزاد :  

در هفته های اول مهم ترین چیز برای نوزادتان این است که گرم و راحت باشد، برای راحت تر شدن کار، لباسی برای سیسمونی نوزاد انتخاب کنید که بافت طبیعی داشته و با ماشین قابل شست و شو باشد، به اتو کردن نیاز نداشته باشد و پوشیدن و در آوردن آن آسان باشد . تهیه یک مجموعه کامل لباس برای نوزادتان عملی تر و راحت تر است، نوزادتان در ماه های اول می تواند این لباس ها را در شب و روز بپوشد، در مورد کوچک بودن لباس و اندازه نبودن آن خود را به زحمت نیندازید مگر این که نوزادتان نارس باشد، برای سیسمونی نوزاد به دنبال سایز صفر تا سه ماهه باشید، شگفت زده خواهید شد که چقدر سریع نوزادتان رشد می کند .
وقتی که از اندازه لباس ها مطمئن شدید (قبل از تولد نوزاد تمرین کردید) متوجه خواهید شد که این کار ضروری بوده است، حتی در تابستان نوزاد دمای بدن را به سرعت از دست داده و باید پوشیده باشد . زمانی که هوا سرد باشد استفاده از ۲ تا ۳ ژاکت، پوشش اضافی برای نوزادتان ایجاد می کند، ژاکت بهتر از بلوز کلفت است چرا که نوزادان کوچک تمایلی به پوشیدن لباس هایی که سرشان را بپوشاند، ندارند .
حداقل ۶ نوع زیر پوش یا لباس برای سیسمونی نوزاد مفید خواهد بود :
نوزادان تازه متولد شده به سرعت گرما را از دست می دهند، بنابراین اگر نوزادتان در زمستان متولد شود به یک کلاه گرم نیاز خواهید داشت، حتی اگر نوزادتان در تابستان متولد شود، کلاه کتانی ممکن است برای روزهای سردتر مفید باشد، پس هنگام خرید سیسمونی نوزاد کلاه را فراموش نکنید .
اگر نوزادتان در زمستان به دنیا آمده، خودتان نیز به ژاکت گرم و لباس مخصوص زمستان نیاز خواهید داشت، اگر کت زمستانه ای که خریده اید قسمت های پا را نمی پوشاند استفاده از جوراب های گرم یا پوتین های گرم و راحت ضروری است، از آن هایی استفاده کنید که قسمت بالایی حالت ارتجاعی دارد تا زیاد به پا فشار وارد نکند .
اگر وقت زیادی را در اتوموبیل می گذرانید سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که ضخیم نباشد در غیر این صورت ممکن است نوزادتان در خطر گرمای بیش از حد باشد .
بودن یک یا دو پتوی نرم نیز برای پوشاندن نوزاد، در سیسمونی نوزاد، ضروری است، دو یا چند پتوی کتانی سبک یا شال بسیار بهتر از یک پتوی سبک است چرا که کنترل دمای بدن در نوزاد مشکل تر است .
انتخاب تخت خواب و لباس خواب در سیسمونی نوزاد
ملحفه نرم و بالشت تا یک سالگی برای نوزادتان توصیه نمی شود چرا که حرکت نوزاد را محدود کرده و دمای بدن او را بالا می برد .
خرید ملحفه و پتوی کتانی چند لایه برای سیسمونی نوزاد بهتر است چرا که به راحتی قابل استفاده بوده و دمای بدن نوزاد را در حد مناسب نگه می دارد، به راحتی می توانید زمانی که دمای بدن نوزاد بالاتر یا پایین تر باشد پتو را اضافه کرده یا بردارید، به یاد داشته باشید که پتوهای چند لایه دو پتو در نظر گرفته می شوند .
اگر نوزادتان را در سبد نوزاد قرار می دهید، می توانید هنگام خرید سیسمونی نوزاد، پتو یا ملحفه مخصوص کالسکه خریداری کنید، در کل حدودا به ۴ ملحفه و دو تا سه پتو برای شروع نیاز خواهید داشت .

ممکن است تا یک ماهگی بخواهید نوزادتان را در قنداق بپیچید، برای این کار به پارچه کتانی صاف نیاز خواهید داشت، قنداق کردن در بعضی نوزادان باعث احساس امنیت و آرامش شده و می توانند راحت تر بخوابند، بعضی از نوزادان به این کار علاقه کمتری دارند، بنابراین ببینید چه کاری برای نوزادتان مناسب است. بسیاری از خانواده ها کیسه خواب را برای سیسمونی نوزادشان ترجیح می دهند چرا که باعث خواب راحت در آن ها شده و شب ها بیدار نمی شوند، کیسه خوابی را انتخاب کنید که مناسب فصل بوده و حتی در زمستان بیشتر از دو و نیم واحد گرم نکند، هرگز به همراه کیسه خواب از ملحفه استفاده نکنید چرا که باعث گرم شدن بیش از حد نوزاد می شود .
سایر لوازم ضروری برای سیسمونی نوزاد
پارچه های چهارگوش کتانی استفاده های بسیاری دارد، علاوه بر پاک کردن قسمت هایی که نوزاد مثلا در هنگام غذا خوردن کثیف کرده می توانند به عنوان پیش بند، سایه بان یا سطحی نرم برای قرار گرفتن سر نوزاد در کالسکه یا تخت خواب نوزاد استفاده شود .
ممکن است بخواهید یک جفت حوله کوچک یا حوله کلاهدار مخصوص نوزاد کنار سیسمونی نوزاد خریداری کنید، این حوله ها در زمان حمام مفید بوده چرا که بعد از آن نوزادتان را گرم نگه می دارد .

 

آخرین مقالات