اخبار و مقالات

مینی واش بچه مادرلی

مینی واش بچه مادرلی برای کودکان

شستشوی لباس کودک قوانین خاص خود را دارد که اگر آنرا رعایت نکنید،. ممکن است مشکلات پوستی را برای فرزندتان به وجود بیاورید. مینی واش بچه مادرلی با تکنولوژی و تنظیمات خاص برای شستشوی انواع لباس کودک به صورت جداگانه از لباس سایرین تولید شده است. علاوه بر دقت در انتخاب دستگاه با کیفیت، باید به این امر نیز توجه داشته باشید که از پودر یا شوینده مناسب با پوست فرزندتان برای تمیزی لباس آنها استفاده نمایید.

 

شستن لباس‌های نو کودک

از آنجایی که پوست نوزادان و کودکان بسیار لطیف و نازک است، نیاز به تمیز نگه داشتن آن از هر گونه آلودگی و مواد شیمیایی می‌باشد. همچنین بهتر است لباس‌های نو او نیز قبل استفاده شسته شود. اصلا فکر مناسبی نیست که برای تمیزی بهتر لباس‌های کودک آن را با پودر‌های شیمیایی یا شوینده‌های بزرگسالان استفاده نمایید. با ماندن این مواد در بافت لباس کودک و قرار گرفتن در تماس با پوست آنها مشکلاتی برای شان به وجود می‌آید که اگزما ، خشکی ، خارش و قرمزی از جمله این موارد می‌باشد. با شستشوی زود به زود لباس کودک با مینی واش بچه مادرلی به همراه صابون مناسب، می‌توانید نتیجه بهتری از تمیزی پوست و لباس او بگیرید.

 

شوینده‌های ویژه کودکان

مواد شوینده لباس کودک باید ویژگی‌هایی داشته باشد که پوست را تحریک نکند. از جمله می‌توان به نداشتن بو اشاره کرد و در ضمن نباید آنزیم یا ماده سفید کننده قوی داشته باشد. در شستشوی لباس آنها در سنین کم از به کار بردن نرم کننده و یا ضد الکتریسیته در آب جلوگیری کنید. پودر مخصوص کهنه بچه، وجود دارد که با استفاده از آن در مینی واش بچه مادرلی می‌توانید از پوست فرزندتان محافظت لازم را به عمل بیاورید.

بهتر است به جای پودر‌های شستشو، از مایع‌های تمیز کننده الیاف استفاده کنید تا در صورت آبکشی بهتر از الیاف پاک شود. و در برخی از موارد که برای شستشوی بهتر از پودرهای معمولی لباسشویی استفاده می‌کنید لازم است لباس را آبکشی اضافه کنید تا به طور کلی از تار و پود آن پاک گردد. از آنجایی که بینی کودکان نسبت به بوها و رایحه‌های شیمیایی حساس است ضروری است از انواع شوینده بدون رایحه استفاده نمایید.

 

دما و تنظیمات مناسب شستشوی رخت کودکان

نگذارید لباس کثیف به مدت زیاد تن فرزندتان بماند و از آنجایی که پوست شان به شدت نازک است و نباید در این دوران آسیب دیده و موجبات عدم آرامش آنها فراهم آید. با خرید مینی واش بچه مادرلی یا هر برند دیگر می‌توانید به سرعت، چندین بار در روز، لباس او را تعویض کرده و نگران خراب شدن آن در اثر شستشو نباشید. با ایجاد هر گونه لکه بر روی رخت، می‌توانید به سرعت آن را شسته تا اثر آن باقی نماند.

 دمای مناسب شستشو در مینی واش‌ها با توجه به مدل آن متفاوت است. در مدل‌های ساده مینی واش می‌توانید آب ولرم تنظیم شده درون دیگ شستشو بریزید.

هرگز از وایتکس برای شستشوی لباس کودک استفاده ننمایید. خیلی خوب آبکشی کنید که اثری از مواد شوینده روی آن نماند. برای پاک شدن بسیاری از لکه‌ها بایست قبل از شستشو آن را در آب سرد خیس نمایید، سپس مینی واش بچه مادرلی را به کار بیندازید.


تمیز کردن لکه‌های لباس در مینی واش بچه مادرلی

 کهنه نوزاد از آنجایی که تماس مستقیم با پای کودک دارد و محیط مرطوبی دارد باید زود به زود شسته و تعویض و خشک شود. برای شستن آن نباید از مواد شیمیایی استفاده کنید و بهتر است از صابون بچه استفاده نمایید. تا موجب آلرژی نشده و میکروب‌ها در آن باقی نماند و موجب عفونت نگردد. از جمله موادی که می‌توانید در مینی واش بچه مادرلی برای شستشوی بهتر لکه استفاده کنید، ترکیب آب و سرکه، آب و جوش شیرین می‌باشد. برای از بین بردن جای پمادها یا لکه‌های روغن بهتر است از پودر تالک یا نشاسته بهره ببرید و قبل از انداختن آن درون دیگ لکه‌ها را کمی‌کمرنگ نمایید. برای از بین بردن جای لکه مدفوع از آبگرم، صابون، پودر آمونیاک استفاده نمایید. 

به طور کلی فروش مینی واش بچه مادرلی در انواع مدل و سایز صورت می‌گیرد که قیمت مینی واش بچه مادرلی بسته به همین موارد متفاوت میباشد.

 

آخرین مقالات