اخبار و مقالات

مزایای استفاده از مینی واش

مزایای استفاده از مینی واش نسبت به لباسشویی

همانطور که میدانید، مینی واش از جمله کاربردی ترین وسایل برای شستشوی لباس در حجم کم است. علاوه بر شستن لباس‌های کودک با این وسیله می‌توان از آن برای شستشوی پارچه، ملحفه یا لباس‌های دم دستی که نیاز به شستشوی مکرر آنها است استفاده کرد. از دیگر مزایای استفاده از مینی واش می‌توان به خرید آن در منازل کوچک یا دوران دانشجویی نام برد. علاوه بر موارد بالا، به دلیل حجم کم و وزن پایین آن می‌توان آن را همراه در مسافرت حمل کرد.

خرید مینی واش مزایای بسیاری برای افراد منزل دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

 

1-  سرعت شستشو

از مهمترین مزایای استفاده از مینی واش، می‌توان به سرعت پایین شستشو با آن اشاره کرد. انواع مینی واش، لباس‌ها را در یک تا 15 دقیقه شسته و تحویل می‌دهند. در زمان نوزادی کودکان، به دلیل لطیف و حساس بودن پوست آنها نیاز است که تعویض لباس زود به زود انجام شود، داشتن مینی واش در منزل از خسته شدن مادر در این امر می‌کاهد. در عرض چند دقیقه می‌توان با کهنه شور، تمام لباس‌های کودک را شسته و خشک نمود و دوباره مورد مصرف قرار داد. در حالی که شستن لباس‌های کودک به همراه لباس‌های بزرگسالان در ماشین لباسشویی کاری غلط بوده و علاوه بر خرابی آنها ممکن است بسیاری از میکروب‌هایی که سیستم ایمنی بدن نوزاد نمی‌تواند با آنها مقابله کند را وارد بدن آنها کند.

 

2- صرفه جویی در مصرف انرژی

مصرف کم آب و برق از دیگر مزایای استفاده از مینی واش است. سیستم کار این دستگاه اصلا پیچیده و سخت نیست، بسته به مدل کهنه شور، وسیله تنها تایمر شستشو و خشک کن دارد و در انواع اتوماتیک آن برنامه‌های متنوع شستشو نیز به آن اضافه می‌شود. به دلیل سرعت بالا در شستشو و زمان اندک و حجم کمی‌که دارد، مصرف برق و آب در آن نسبت به لباسشویی به شدت کاهش می‌یابد.

 3-      دوام بالا

در ساخت این تکنولوژی از مواد مرغوب استفاده می‌شود و دقت در خرید برند معتبر در میان انواع برندها، از جمله مواردی است که هنگام خرید و فروش مینی واش باید به آن دقت شود. از مزایای استفاده از مینی واش انتخاب در میان جنس‌های مختلف بدنه و دیگ شستشوی آن است. به طور کلی دیگ این وسیله از دو جنس استیل و پلاستیک فشرده ضد ضربه تولید می‌شود که هنگام خرید باید به این امر دقت نمود که جنس دیگ از استیل مرغوب باشد تا دچار زنگ زدگی نگردد.

 

4-      تغییر ظرفیت لباس‌ها در ماشین

در ماشین لباسشویی درب وسیله از جلو باز شده و تا اتمام کار نمی‌توان تغییری در حجم لباس‌ها ایجاد کرد. اما در اکثر مینی واش‌ها نظیر جنرال تکنیک و مادر لی و غیره، درب وسیله از بالا باز شده و در طول کار با رعایت ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی می‌توان به راحتی در میزان پودر، آب و حجم لباس‌ها تغییر ایجاد نمود. این امکان در مینی واش از جمله مزایای استفاده از مینی واش نسبت به لباسشویی می‌باشد.

 

5-      وزن سبک و حمل آسان

 مینی واش تنها دارای شلنگ تخلیه است و در برخی مدل‌ها می‌توان آنرا به جریان آب وصل نمود، در نتیجه امکانات و پیچیدگی خاصی ندارد که لازم به نصب آن در محلی ثابت باشد. و از مزایای استفاده از مینی واش این امکان است که به راحتی می‌توان آن را در آشپزخانه ، اتاق خواب و حتی حمام قرار داد. اما حتی الامکان بهتر است از قرار دادن آن در مکان‌های مرطوب اجتناب کرد تا از ورود رطوبت به موتور از طریق منافذ جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

 

آخرین مقالات