اخبار و مقالات

قیمت موتور کهنه شور

تفاوت قیمت موتور کهنه شور

یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده کهنه شور، موتور آن است. در وسایل الکتریکی برای شروع کار و انجام بهینه وظایف دستگاه، نیاز به یک موتور یا نیرو محرکه قوی می باشد. بسته به توان و قدرتی که این قطعه دارد، قیمت موتور کهنه شور یا مینی واش تعیین می گردد. بایست بدانید، عمده عامل تعیین قیمت مینی واش، تفاوت قیمت موتور کهنه شور می باشد.

توان دستگاه لباسشویی یا مینی واش با توجه به تعداد دور موتور آن در دقیقه تعیین میشود. در واقع سرعت و قدرت کار و چرخش موتور در ظرفیت شستشوی دستگاه و زمان آن تاثیر گذار میباشد.

موتور کهنه شور بعضا دچار اشکالاتی می شود که در کیفیت کار این دستگاه تاثیر گذار است و در ادامه علت نقص در عملکرد موتور این لباسشویی کوچک را بررسی می کنیم. به غیر از موتور مشکلات دیگری که این وسیله  را تهدید می کند، اشکال در پمپ تخلیه آن و ایرادات برق و دیگ شستشو می باشد.

 
بروز مشکلات رایج در کهنه شور

قبل از هر چیز بایست در استفاده از این دستگاه، دقت های لازم را انجام دهید تا دچار آسیب نگردد. از جمله این مراقبت ها می توان به عدم قرار دهی آن در محیط مرطوب اشاره کرد. هرچقدر که بدنه آن غیر قابل نفوذ ساخته شود، نباید اجازه ورود رطوبت به موتور وسیله را بدهید.

با افزایش قیمت موتور کهنه شور به تبع مدل و توان آن بالا رفته و می تواند لباس های بیشتری را بشوید اما این نکته را فراموش نکنید که مینی واش برای شستشوی لباس در حجم کم طراحی شده است و با کارکرد آن لباسشویی متفاوت می باشد.

 

  • در صورتی که در مینی واش شما چرخش دیگ به صورت صحیح انجام نگیرد، و تنها در یک جهت بچرخد، باید برای تعمیر یا تعویض موتور وسیله اقدام نمایید.
  • اگر خشک کن دستگاه نیز کار نکند، مسئله به سیستم برق دستگاه یا اشکال فنی در موتور بر میگردد.
  • اگر حین کار با مینی واش، سر وصدای زیادی راه افتاد، بدانید که علت در خرابی موتور میباشد.

 

خرید کهنه شور از یک برند معتبر، با سابقه ای بالا در تولید، می تواند بسیاری از مشکلات کار با آن را کاهش داده و طول عمر موتور کهنه شور را افزایش دهد.

در کل قیمت موتور کهنه شور در مدل های مختلف دستگاه، با ظرفیت و ابعاد متفاوت، تغییر خواهد کرد و ارتقا مدل به افزایش توان موتور و قیمت وسیله می انجامد.

 
عملکرد موتور دستگاه مینی واش

وظیفه موتور کهنه شور انجام صحیح مراحلی نظیر چرخش دیگ برای شستشو، آبکشی و هم زدن لباس ها با چرخش های خلاف جهت، همچنین تخلیه صحیح و به موقع آب طبق تایمر دستگاه می باشد.

  • در صورت بروز لرزش هنگام کار با وسیله، عملا کیفیت کار پایین آمده و قبل از روشن کردن موتور بایست این امر را با تعمیر کار در میان گذاشته و به دلیل کم بودن وزن آن قبل از بروز مشکلات جدی تر برای موتور می توانید آن را همراه خود به نمایندگی های مجاز این کار ببرید.
  • در صورت ایجاد هرگونه سوختگی در سیم پیچ موتور، خرید موتور کهنه شور قطعی خواهد بود زیرا قابلیت تعمیر را ندارد.

فروش موتور کهنه شور در برندهایی نظیر مادرلی یا جنرال تکنیک، همراه با رله حرارتی صورت می گیرد که این امر برای جلوگیری از سوختگی موتور هنگام کار بیش از اندازه و داغ شدن دستگاه است.

در کل برای طول عمر بیشتر مینی واش بهتر است عملیات پیشگیرانه را انجام دهید و هدف از خرید کهنه شور برای شستشوی لباس در حجم کم را به خود یادآوری نمایید.

 

 

 

 

آخرین مقالات