اخبار و مقالات

قواعد کار با کهنه شور مادرلی

خطاهای کار با کهنه شور مادرلی

کهنه شور وسیله ای است که برای شستشوی لباس با حجم کم از آن استفاده می‌کنند. اگر در استفاده از این وسیله جانب احتیاط و نکات لازم را رعایت نکنید، به آن آسیب وارد می‌کنید. کهنه شور مادرلی یکی از برندهای این وسیله در بازار است که محصول کشور انگلستان می‌باشد.

اگر قصدتان از خرید کهنه شور مادرلی، شستن لباس‌های اندک کودک یا خودتان است باید دقت کنید که هرگز ظرفیت آن را بیش از آن چیزی که باید باشد، اضافه نکنید. همچنین در شستن لباس‌های کودکتان با حجم زیاد، آن را در چندین مرتبه داخل مینی واش قرار دهید.

از جمله خطاهای رایجی که ممکن است در شستشوی لباس با مینی واش  نظیر کهنه شور مادرلی مرتکب شوید، موارد زیر می‌باشد.

 

 شستشوی تمامی‌لباس‌ها‌با هم

همیشه هنگام شستشوی لباس‌ها‌به دسته بندی آنها‌دقت نمایید. اگر کهنه شور مادرلی را برای شستن لباس‌های کودک، یا لباس‌های زیر خریداری نموده اید، دقت کنید که هرگز لباس‌های کودکتان را با لباس‌های دیگر و لباس‌های خودتان همزمان نشویید. سیستم ایمنی بدن نوزاد ضعیف است و اگر میکروبی از لباس شما به بافت لباس کودک نفوذ کند، موجبات بیماری‌های شدید او را فراهم می‌آورد.

از طرفی اگر قصد شستشوی لباس‌های زیر را دارید، آنها‌را هرگز با سایر لباس‌های رو به صورت یکجا نشویید. میکروب‌هایی در آنها‌وجود دارد که با سرایت به سایر لباس‌ها‌باعث تحریک یا حساسیت پوستی می‌شود. یا اینکه لباس زیر هر شخص را به صورت جداگانه از شخص دیگر بشویید تا موجبات عفونت‌های ادراری خود و سایرین را فراهم نیاورید.

 

استفاده از مواد شوینده حساسیت زا

چنانچه کار با یک ماده شوینده باعث بروز حساسیت در دستان شما می‌شود، هرگز آن را در شستشو با مینی واش به کار نگیرید. برخی فکر می‌کنند، به جای شستشوی لباس با دست با پودر حساسیت زا، اگر مینی واش خریداری کنند تا آن کار را به جای آنها‌انجام دهد، مشکل شان حل می‌شود، در حالی که آن پودر ممکن است در اثر پوشیدن لباس‌ها، باعث بروز حساسیت پوستی در کل بدن شان شود.

 

شستن کفش با مینی واش

شاید قصد برخی از خرید کهنه شور مادرلی داشتن وسیله ای برای شستشوی کفش‌هایشان باشد، اما لازم است به این نکته توجه کنید که هرگز با یک دستگاه اقدام به شستن کفش‌های کثیف خود نکنید و بعد لباس‌هایتان را در آن بشویید. زیرا در گل و لای کفش‌ها‌میکروب‌هایی نهفته است که ممکن است در مینی واش مانده و بعدها‌به بافت لباسها‌نفوذ کرده و این چنین باعث بروز مشکلات تنفسی، پوستی یا گوارشی در خود شوید.

 

شستن لباسها‌با کهنه شور مادرلی خارج از ظرفیت

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از مادران و افراد مرتکب می‌شوند، شستشوی لباس‌های زیاد از ظرفیت ماشین در یک نوبت است. و بعد از بروز مشکلات، از خوب کار نکردن این وسیله و ضعیف بودن آن شکایت می‌کنند. در حالی که بایست بدانند هدف از خرید و فروش کهنه شور مادرلی یا سایر برند‌ها‌در بازار عرضه وسیله ای برای شستن لباسها‌در حجم اندک و سبک می‌باشد و این وسیله با ماشین لباسشویی متفاوت است . نهایتا ظرفیت و توان این دستگاه 3.5 کیلو می‌باشد.

 

رشد قارچ و کپک در دیگ کهنه شور

بعد از اینکه لباس‌ها‌را در ماشین لباسشویی یا کهنه شور مادرلی شستید، بهتر است که درب آن را باز بگذارید تا درون آن کاملا خشک شود. همانطور که میدانید، محیط مرطوب بهترین مکان برای رشد انواع قارچ و باکتری و کپک می‌باشد. با رشد این موارد درون دیگ مینی واش، عوامل و زیربنای بروز انواع بیماری‌های پوستی و تنفسی را برای خودتان فراهم می‌کنید.

فارغ از مدل ، سایز ، برند و قیمت کهنه شور مادرلی بهتر است طریقه ی درست مصرف آن را بیاموزید تا دچار مشکل نگردید.

آخرین مقالات