اخبار و مقالات

شستن لباسهای ظریف و حساس

چگونه باید لباس های ظریف خود را بشوییم؟

مراقبت از لباس های ظریف خود (پشم، ابریشم و کتانی) زمانی آسان است که بدانید چگونه. نحوه شست و شوی دستی و شستن ظروف لطیف را در اینجا بیابید.

 

ظرافت شستشو با مینی واش مادرلی

خشکشویی

مردم گاهی اوقات از خرید لباس های ظریف اجتناب می کنند زیرا نگران این هستند که بتوانند آنها را به درستی بشویید. با این حال، در واقع بسیار ساده است که اقلام شکننده را در بهترین حالت خود نگه دارید، و حتی می توانید در صورت تمایل از مینی واش مادرلی استفاده کنید! نکات بیشتر در مورد شستن لباس ها و برخورد با اقلام ظریف لباس را بخوانید.

هنگام شستن لباس های ظریف، بهتر است از یک شوینده ملایم استفاده کنید که مخصوص لباس های ظریف طراحی شده است. قبل از شروع، همیشه دستورالعمل های روی یک محصول را بخوانید تا بررسی کنید که آیا برای نوع ماده ای که می خواهید بشویید مناسب است یا خیر.

 

چه اقلامی ظریف هستند؟

در حالی که حوله ها و حتی برخی از مواد رختخواب قوی و مستحکم هستند و می توانند شستشوی بسیار شدید را انجام دهند. موادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. اقلام ظریف شامل کتان، ابریشم، پشم و لباس های گلدوزی شده یا تزیین شده است. پنبه‌های نرم و ملحفه‌های نازک می‌توانند در اثر حرارت زیاد و چرخش فعال در ماشین لباس‌شویی آسیب ببینند و ابریشم و پارچه‌های پشمی اگر به درستی از آن‌ها مراقبت نشود، می‌توانند فرسوده یا جمع شوند. اگر اقلام گلدوزی شده ای دارید. بهتر است این وسایل را از لباسشویی اصلی جدا نگه دارید تا مطمئن شوید که سوزن دوزی باز نمی شود.

 

آیا باید اقلام ظریف را با دست بشوییم؟

شستن دست بهترین راه برای حفظ بهترین ظاهر لباس های ظریف یا شکننده است. کنترل کل فرآیند شستشو از جمله دمای دقیق آب و میزان کار با لباس بسیار مفید است و شستن دست به این معنی است که می توانید در هر نقطه ای از این کار دست بکشید. با این حال، نیازی به شستن دائمی دستی نیست، و بسیاری از ماشین‌های لباسشویی مادرلی دارای چرخه ظریفی هستند که می‌تواند برای چنین لباس‌های شکننده یا ظریفی استفاده شود.

 

چگونه اقلام ظریف را با دست بشوییم؟

همیشه بهتر است قبل از شستن لباس‌ها، نمادهای مراقبت از شستشو را روی هر یک از اقلام خاص بررسی کنید تا مطمئن شوید که به شیوه‌ای مناسب با آنها رفتار می‌شود. در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که باید هنگام شستن وسایل ظریف رعایت کنید.

ابتدا مواردی از همان مواد را با هم جمع کنید. این احتمال شل شدن و گره خوردن مواد مختلف با الیاف ظریف را کاهش می دهد.

یک لگن را با آب ولرم و مواد شوینده ای که برای وسایل حساس در نظر گرفته شده است پر کنید. یک شوینده ملایم روی لباس شما و همچنین پوست شما ملایم خواهد بود.

به آرامی لباس ها را در لگن بچرخانید و به هر لکه یا نقطه ای توجه ویژه ای داشته باشید.

بگذارید تا در هوا خشک شود، یا از ریل آویزان شوید، یا - برای وسایلی که مستعد کشش هستند، مانند پشم - لباس را صاف روی حوله بگذارید.

ولی توصیه ما به شما استفاده از یکی از مدل های مینی واش مادرلی میباشد.

آخرین مقالات