اخبار و مقالات

تفاوت مینی واش دوقلو و مینی واش تکی با سبد خشک کن

به تازگی مینی واش های تکی که صرفا قابلیت شستشو داشتند با اضافه شدن یک مزیت جدید قادر به آبگیری لباس نیز می باشند ، البته این آپشن همانند تمامی اختراعات بشری دارای محاسن و معایبی است از مزایای این نوع  مینی واش می توان برشمرد که در عین حالی که فضای بسیار کمی را اشغال می کند می تواند تا حدودی کاربری مینی واش دو قلو را داشته باشد و پس از شستشو آب لباس را بگیرد و همچنین قیمت ارزان تری به نسبت مینی واش های دوقلو دارد . اما در عین حال نسبت به دوقلوها دارای ضعف هایی می باشد .

به عنوان مثال اگر لباس ها را کاملا صاف و تراز در سب خشک کن قرار ندهیم سبد هنگام کار از جای خود رها می شود و کار آبگیری مختل می گردد . همچنین در مینی واش های دوقلو دور موتور مجزا برای شستشو و خشک کن وجود دارد که معمولا دور موتور شستشو حدود ۲۰۰ دور در دقیقه می باشد .

که این دور موتور برای شستن لباس ها بسیار متناسب است چون هم لباس ها را کاملا تمیز می کند و هم اینکه به لباس فشار نمی آورد و آسیب نمی رساند .

و موتور خشک کن حدود ۵۰۰ دور در دقیقه است که با سرعت زیاد توسط نیروی گریز از مرکز آب را از لباس ها جدا می کند اما در مینی واش تکی هر دو عملکرد توسط یک موتور و با دور موتور شستشو انجام می پذیرد .

زیرا اگر دور موتر بیش از این تنظیم می شد هنگام شستشو به لباس ها آسیب می رساند و لباس ها را پاره می کند . در نتیجه عمل خشک کردن وقتی با دور پایین انجام می گیرد آب لباس گرفته می شود اما قطعا توانایی مینی واش دو قلو رابرای خشک کردن ندارد البته اگر با توجه به هزینه و فضای اشغال کمتر و با علم به این مطلب که مینی واش تکی در حقیقت آبگیری میکند اما به اندازه ی مینی واش دو قلو توانایی خشک کردن را ندارد اقدام به خرید مینی واش تکی کنید ، حتما از خرید خود راضی خواهید بود .

 

آخرین مقالات