اخبار و مقالات

طرز کار ماشین کهنه شور

نکات مهم در طرز کار ماشین کهنه شور مادرلی

 

یکی از مهمترین نکاتی که بایست قبل از یادگیری طرز کار ماشین کهنه شور بیاموزید و به آن دقت کنید، محل نصب ماشین کهنه شور است. بهتر است از نصب آن در حمام خودداری کنید ، زیرا این امر موجب خراب شدن موتور دستگاه می شود. در قسمت زیر دستگاه منفذ­هایی وجود دارد که هوا را برای خنک کردن موتور فراهم می آورد، در صورت مکش رطوبت به داخل دستگاه موتور زنگ خوردگی پیدا کرده و باعث خرابی دستگاه می شود. طرز کار ماشین کهنه شور دچار اشکال می شود که این امر شامل گارانتی دستگاه نمی گردد.

علاوه بر نکته بالا دقت کنید که سطح زیر ماشین کاملا صاف باشد زیرا اگر تراز نباشد، دستگاه روی زمین حرکت خواهد کرد.

 


مراحل کار با کهنه شور

 

 • قرار دادن لباس و پودر در دستگاه : بسته به ظرفیت مینی واش که از 2.5 کیلو تا 4 کیلو ظرفیت تحمل لباس خشک را دارد، لباس­های چرک خود را درون دستگاه قرار دهید. قبل از این کار بایست سبد خشک کن را از دیگ خارج کرده و پودر لباسشویی یا مایع تمیز کننده را به مقدار لازم درون دستگاه ریخته سپس لباس­ها را قرار داده و با شلنگ آب، به میزان لازم آب ولرم وارد کنید.
 • ریختن آب در دستگاه : آب را باید تا جایی بریزید که علامت گذاری شده است. یعنی 10 سانت از لبه دیگ فاصله داشته باشد. زیرا در صورت چرخش آب و روشن شدن ماشین ممکن است آب از دهانه بیرون بریزد.
 • انتخاب درجه شستشو : دو اهرم بر روی دستگاه قرار دارد که باید به وسیله اهرم انتخاب شستشو یا خشک کن، بخش wash را انتخاب کنید. سپس به وسیله اهرم دیگر که انتخاب زمان شستشو است ، بسته به میزان کثیفی لباس­ها از یک دقیقه تا یک ربع آن را تنظیم نمایید.
   
 • طرز کار ماشین کهنه شور به این صورت است که پروانه موتور شستشو ابتدا یک دو دور به جلو سپس یک دور به عقب شروع به چرخش می کند که این امر سبب در هم تنیدگی لباس­ها می شود و امر شستشو را راحت تر می کند.
   
 • انتهای زمان شستشو: زمانی که امر شستشو انجام شد، با دقت و ایمنی درب دستگاه را باز کرده و شلنگ تخلیه را بر روی زمین بگذارید. این امر باعث تخلیه دستگاه از آب کثیف می شود.
   
 • آبکشی لباس­ها : همزمان با تخلیه شلنگ آب تمیز را باز کرده و در بالای دیگ مینی واش قرار دهید. همزمان با این امر اهرم تایمر را روی پنج دقیقه قرار دهید. با این کار شستشو و آبکشی اسلامی انجام می شود. با جریان یافتن آب کر به درون دیگ، شستشوی لباس­ها با آب جاری انجام می شود و تا آنجایی که آب کثیف از شلنگ تخلیه خارج نشود ادامه دهید.
   
 • دقت نمایید که در تمام پنج دقیقه آب را باز نگذارید. زیرا باعث اتلاف آب زیادی می شود. می توانید چند بار آب را باز و بسته کنید تا لباس­ها تمیز شوند.
   
 • خشک کردن لباس­ها : بعد از خارج شدن آب از دیگ شستشو بهتر است لباس­ها را با دست برداشته و درون سبد خشک کن بگذارید و آن را کمی فشار دهید تا درون سبد قرار گیرد. سبد را روی پروانه قرار داده و طرز کار ماشین کهنه شور را به صورت زیر ادامه دهید.
   
 • لباس­ها را به صورت متقارن و منظم درون سبد بگذارید که دستگاه در شروع به کار حرکت نکند.
   
 • انتخاب قسمت خشک کن : درب دستگاه را بسته و اهرم را روی dryer بگذارید. سپس تایمر را چرخانده و زمان خشک کن را تنظیم نمایید. در این قسمت پروانه به یک جهت می چرخد تا آب از لباس­ها گرفته شود.
 • شلنگ تخلیه را روی زمین بگذارید تا آب از آن خارج شود.
   
 • در نهایت می توانید لباس­ها را از درون دستگاه خارج کنید.

 

خرید کهنه شور دو قلو و اتوماتیک

فروش کهنه شور در مدل­های تک خانه، دوقلو و تمام اتوماتیک انجام می شود. خرید کهنه شور اتوماتیک کار را برای همگان راحت تر می کند زیرا تمام کارهای مذکور را خود دستگاه انجام می دهد. 

 

 

 

 

 

آخرین مقالات